2017 - 07 2017 - 08
Pi An Tr Ke Pe Še Se
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1951 m. buvo įkurti Kazlų Rūdos kultūros namai. Bėgo metai, keitėsi kultūros namų pavadinimai -  buvo rajoniniai kultūros namai, zoniniai kultūros namai, laisvalaikio centras. 2000 m. panaikinus Marijampolės rajono švietimo ir kultūros skyrių ir atsiradus tais pačiais metais Kazlų Rūdos savivaldybei nuo 2000m. gegužės 22 d. jie tapo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centru.

Kultūros centras turi 6 filialus: Plutiškių, Jūrės, Bagotosios, Būdos, Višakio Rūdos, Antanavo kaimų kultūros namus ir keturiuose kaimo vietovėse dirba kultūrinių renginių organizatoriai.

Pagrindinės veiklos kryptys: kultūrinės veiklos savivaldybėje koordinavimas, metodinis darbas, meno mėgėjų veiklos skatinimas ir organizavimas, bendradarbiavimas su visuomeninėmis organizacijomis, valstybinių, atmintinų datų paminėjimas, profesionaliojo meno sklaida, etnokultūrinė veikla, pramoginių renginių, masinių švenčių organizavimas ir kita kultūrinė veikla.

Pagrindinės šventės, organizuojamos Kultūros centre:

Valstybinių švenčių ir atmintinų datų paminėjimo renginiai.

Sūduvos krašto vokalinių ansamblių šventė ,,Svajonė skamba dainose“, skirta chorvedės  D. Salienės   atminimui ir vykstanti kas du metai.

Miesto dienos šventė. Vyksta gegužės mėnesį. Tai liaudies amatų ir meno šventė, skirta Kazlų Rūdos miesto dienai pažymėti.

Savivaldybės mokyklų mokinių meno kolektyvų koncertas, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Koncerte dalyvauja geriausi moksleivių meno kolektyvai iš visos savivaldybės.

Sūduvos krašto pučiamųjų instrumentų šventė „Sūduvos dūdos“. Vyksta kas dveji metai. Dalyvauti kviečiami Sūduvos pučiamųjų instrumentų orkestrai. Šventes papuošia ir kiti respublikos pučiamųjų orkestrai.

Pavienių muzikantų, pasakorių ir dainininkų šventė, sutraukianti  žiūrovus pasiklausyti mūsų autentiškų suvalkietiškų  pasakojimų, dainų ir armonikos garsų.

Kapelų šventė ,,Muzikantų karčemėlė“. Šauni liaudiška šventė, kurioje gali pasireikšti kapelos iš Sūduvos krašto.

Užgavėnės – visų mėgstančių padūkti, patrypti, padalyvauti blynų konkurse, originaliausios kaukės rinkimuose ir kitokiose  varžytuvėse - šventė.

,,Rugsėjo fiesta‘‘ - masinis pramoginis  renginys, vykstantis nuo savivaldybės įkūrimo ( 2000 m.) ir remiamas Kazlų Rūdos savivaldybės verslininkų, įstaigų, įmonių ir bendrovių. Į šventę suvažiuoja miesto partneriai – svečiai iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos. Tai renginys, vykstantis nuo ryto iki vėlaus vakaro, smagus pasižiūrėti tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Visi atranda ką pamatyti, nes vyksta ir sportinės varžybos, lėktuvų pasirodymai, įvairių atlikėjų koncertai, automobilių ar motociklų paradai, kuriuos vainikuoja šventinis fejerverkas.

Advento giesmių ir dainų šventė ,,Atskamba balsas“. Šioje šventėje dalyvauja per 200 atlikėjų iš savivaldybės mokyklų, darželio – lopšelio, vaikų dienos centrų.

Prieš Švč. Velykas ir Švč.  Kalėdas vyksta rankdarbių klubo ,,Kraitė“ paroda – pardavimas. Parodoje dalyvauja ir meno kolektyvai, tuo paįvairindami reginį.

Naujametinis koncertas – dovana savivaldybės visuomenei.